Petra Marat - lektorka
petra@veselabruslicka.cz
773 690 534

 


Petra Marat
lektorka


773 690 534

Pár informací o mně... 

Jmenuji se Petra Marat a bydlím za Jabloncem nad Nisou.  

      Od malička se mi velmi líbilo sledovat v televizi soutěže ve společenských tancích, kdy se dámy ladně vznášely nad tanečním parketem a nádherné třpytivé dlouhé šaty zdobené barevným peřím se za nimi vlnily ve směru tance. Také jsem si přála mít takové šaty.... Později jsem s oblibou sledovala ladně plující krasobruslařky, ale i krasobruslaře.

    V dospívání jsem se dva roky věnovala akrobatickému rokenrolu v tanečním klubu Rocky Club Praha. Šaty jsem měla mnohem kratší než dámy v televizi, ale tančila jsem. Mnohem víc radosti mi však přinášely brusle a s nimi postupně získané úspěchy.

    Moje krasobruslařská dráha začala na zimním stadionu Štvanice, kde jsem bruslila 5let. Pak jsem přešla do BK Praha  ve vršovickém krasobruslařském stadionu Hasa. Trenérský kurz jsem získala v roce 1997 v Brně. Vedl ho Petr Starec, který je bývalým trenérem našeho úspěšného krasobruslaře Michala Březiny. Po skončení kurzu jsem pomáhala trénovat malé krasobruslařky.

    Pak ale nastalo období, kdy jsem se věnovala rodině, dětem a dalším sportům. Pracovala jsem jako zdravotní sestra, vystudovala jsem předškolní pedagogiku a následně pracovala v mateřských školkách zaměřených na zdravý životní styl. Vystudovala jsem diplomový kurz Montessori pedagogiky pro děti od 3 do 9 let.

   Od roku 2007 jsem pracovala v mateřské školce Montessori v Jablonci – Vrkoslavicích. O rok později jsem se ve svých volných chvílích vrátila zpátky ke krasobruslení v BK Variace Liberec. Společně s tímto krokem jsem začala učit bruslit děti v Jablonci nad Nisou nejprve na rybníku, nyní působím na Městském zimním stadionu Jablonec n.Nisou, na zimním stadionu Maškova zahrada v Turnově a poslední roky i na otevřeném kluzišti v Semilech. :-)

    Na svém profesním rozvoji dále pracuji. Účastním se seminářů krasobruslení, školení trenérů i na Slovensku, krasobruslařských soustředění. Učím se a zdokonaluji techniku bruslení a skluzu u Matěje Nováka, který je naším bývalým reprezentantem v tancích na ledě.  Také spolupracuji s krasobruslařkou Lucií Arazimovou, která je v Praze velmi žádaná se svou výukou techniky bruslení pro hokejisty. Zkušenosti jsem získávala i na Olympijském parku Soči - Letná v roce 2014, na Olympijském festivalu PyeongChang - Ostrava 2018 a  na Olympijském festivalu Beijing 2022 v Brně.

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.